Modernizace MIG/MAG svářeček řady WLSP

Problém: v řadě podniků a dílen v ČR se stále v hojném počtu vyskytují svařovací poloautomaty řady WLSP z produkce ZEZ Hořice. Tyto robustní zdroje, však trpí řadou nectností, které jsou ještě umocněny stářím a většinou zanedbaným stavem těchto strojů. Hlavním problémem těchto svářeček bývá poruchová elektronika a silně opotřebený podavač svářecího drátu. (co také chtít po téměř 30 let staré elektronice postavené ze součástek bývalého RVHP - tedy koncepčně dalších 20 let starých! Nemluvě o podavači, kterým již za léta provozu projely stovky kilometrů drátu.) Přitom se jedná o kvalitně navržené zdroje s širokými možnostmi nastavení pracovního bodu. Provozovatelé těchto strojů tak často vynakládají neúměrné částky na opravy, nemluvě o prostojích. Tento problém se týká například těchto stále používaných poloautomatů: WLSP 315, WMP 200, WSP 600, apod. Většina těchto strojů v současnosti vypadá nějak takhle:


Původní WLSP 315 Původní WLSP 315

Poznáváte svůj stroj?


Řešení problému - Možnost č. 1: koupit novou svářečku. Ideální ale poněkud nákladné řešení. V případě, že se k tomuto kroku rozhodnete, svůj starý poloautomat bezodkladně a definitivně vyřaďte z provozu (prodat, sešrotovat, apod). Pokud Vám jej bude líto a ponecháte ho v provozu třeba na "heftování", vracíte se opět na začátek (viz odstavec Problém).

Řešení problému - Možnost č. 2: modernizace svářečky spočívající zejména v náhradě problémových komponent - podavače a řídící elektroniky. Často je vhodné modernizaci spojit s generální opravou stroje. Za cenu odpovídající 1/4 až 1/2 ceny nového stroje stejné kategorie (v závislosti na stupni modernizace), získáte spolehlivou svářečku se snadným ovládáním a dobrými svařovacími vlastnostmi. Pro tyto účely jsme vyvinuli dva typy podavačů s vestavěnou elektronikou. Podavače jsou opatřeny standartními 4-kladkovými pohony s průměrem kladek 30 resp. 40 mm. Standartní je také držák cívky s brzdou, umožňující používat cívky s 5, 15 i 18kg drátu v klasické vertikální poloze (na stojato). Hořák je připojen pomocí centrální (EURO) koncovky. Řídící elektronika je navržena na maximální spolehlivost a obsahuje pouze nejpoužívanější funkce:

Podavače úspěšně prošly více než ročním testovacím provozem ve svářečské škole!

Repasované WLSP 315 Repasované WLSP 315

Kompletně repasovaná svářečka WLSP 315


Podavač 30 Podavač 40

Detaily podavačů s kladkami o průměru 30 resp. 40 mm


V případě Vašich požadavků na speciální funkce a vlastnosti (bodování, pulzace, přibl. rychlost, vodní chlazení hořáku, apod.) lze k modernizaci použít i jakýkoliv jiný (a dražší) vhodný podavač jiného výrobce, nebo samostatné vodní chlazení hořáku.

Modernizace se ale nemusí týkat jen výše uváděných typů svářeček. Tímto způsobem lze efektivně zmodernizovat nebo opravit libovolný svářecí MIG/MAG poloautomat s klasickým transformátorem. Podavač lze také připojit ke svářečkám v kompaktním provedení (se zabudovaným podavačem) a zvýšit tak jejich akční rádius při svařování rozměrných konstrukcí.

Kolik to stojí ? Popsaná repase uvedených zdrojů je individuální záležitostí. Záleží na požadovaném stupni modernizace, typu a stavu výchozí svářečky. Dle našich zkušeností z již provedených přestaveb se cena pohybuje v rozmezí od 19.000,- kč (pouze montáž nového podavače s elektronikou) do cca 29.000,- kč (kompletní renovace a modernizace svářečky vč. laku). Nabídková cena je vždy stanovena na základě požadavků zákazníka a ohledání příslušné svářečky. Uvedené ceny jsou bez DPH.

Záruka: Na podavač a veškeré nově montované díly 24 měsíců.

Jak to získat? Volejte, faxujte, mailujte, pište. A nebo se rovnou přijeďte podívat. Přestavěná wéelespéčka Vám rádi předvedeme v naší svářečské škole !Úvodní strana  •  Prodejní akce  •  Pracovní oděvy  •  Servis, opravy
Svářecí škola  •  Praxe  •  Speciality  •  Kontakty  •  O firmě  •  Výstavy  •  Odkazy


Odladěno na MS Internet Exploreru 6.0 při rozlišení 800 x 600 pixelů
JK-WELD, s.r.o.   2004 - 2005