Opravy a servis svářecí technikyServis - seznam kapitol:


Opravy a servis


Servis je nedílnou součástí našich služeb zákazníkům. Provádíme tyto druhy oprav:
Po dobu opravy Vaší svářečky nabízíme možnost zapůjčení náhradního zdroje!


Výbava dílny: Výbava pro opravy elektrotechnického charakteru: Výbava pro opravy mechanického charakteru:

Máte problém s Vaší svářečkou? Volejte, faxujte, mailujte, pište.

Provozní doba:
Po až Pá: 7.00 - 15.30

V mimoprovozní době (sobota) je možný příjem/výdej oprav v prodejně!

Servisní technik mobil: 607 508 920
Telefon pevný: 315 670 666 (linka 23)
E-mail: servis(zavináč)jk-weld(tečka)czNaše dílna Naše dílna Naše dílna

Náhled na část servisní dílny
SOFT START - měkký rozběh velkých svářeček.

Problém: Častým jevem při provozování svařovacích zdrojů s transformátory větších výkonů je proudový náraz při zapnutí svářečky. Při skokovém připojení síťového napětí na primární vinutí transformátoru (zapnutí svářečky), je počáteční proud odebíraný ze sítě mnohonásobně větší než ustálený proud při dalším provozu. Proudový náraz je způsoben magnetizací jádra transformátoru a jeho důsledkem bývá známé "vypadávání jističů" při zapnutí svářečky. Tento problém je v současné době ještě umocněn zvýšením jmenovitého napětí v síti. Starší svařovací zdroje československé výroby byly konstruovány na jmenovité napájecí napětí 220V (jednofázové zdroje) nebo 3 x 380V (třífázové zdroje). V současné době je však jmenovité napětí v síti 230V respektive 3 x 400V a vyjímkou nejsou ani hodnoty vyšší (až 240V resp. 3 x 415V!). Z Ohmova zákona je zřejmé, že při konstantním vnitřním odporu svářečky (ta se přeci nezměnila) a zvýšeném napájecím napětí, vzrůstá také vstupní proud a s ním dále roste i proudový náraz při zapnutí.

Tento problém se týká například těchto stále používaných zdrojů: Obecně se jedná o všechny starší svářečky s transformátorem. (současné moderní zdroje již většinou nějaké omezení proudového nárazu mají).

Při současném snižování nákladů (za velké jističe se platí velké peníze) je zapínání těchto svářeček utrpení. Známe to z praxe: "zapínání sršícím jističem", "zapínání sršící vidlicí" a další "metody" jak stroj zapnout. My ale máme lepší řešení - SOFT START!

Řešení problému: možností jak problém vypadávajících jističů vyřešit, je zvýšení jejich proudové hodnoty (a také zvýšení paušálních plateb). My máme ale řešení elegantnější! Modul SOFT START, který spolehlivě omezí proudový náraz při zapnutí. Kromě spolehlivého zapínání se také svářečka stane podstatně šetrnější vůči Vaší elektroinstalaci. Pokud nevyužíváte plný výkon svářečky je dokonce možné ji spolehlivě provozovat i na menším jističi než byl původně předepsán. V naší dílně jsme odzkoušeli spolehlivé starty svářečky UTA 200 na jističi 16A! (bez SOFTu ji nebylo možné spustit na jističi 25A). Stroje KS 350 a WTU 400 nám se SOFTem spolehlivě startují na jističi 25A! (bez SOFTu vyžadují přímý přístup do elektrárny).

Kolik to stojí ? SOFT START není univerzální kouzelná krabička, která se prostě namontuje do svářečky. Jedná se o několik komponent, které je nutné zvolit s ohledem na: příkon dané svářečky, počet fází napájení, vnitřní uspořádání a prostor ve svářečce, apod. Každá úprava svářečky je pak individuální záležitostí a její cena se pohybuje v rozmezí 1.000 - 2.000,- kč bez DPH, včetně montáže. Montáž lze provést jak v naší servisní dílně, tak u Vás!

Jak to získat? Volejte, faxujte, mailujte, pište.

Nové: Na základě velkého množství dotazů z celé republiky na softstart, jsme se rozhodli připravit a publikovat návod na stavbu jednoduchého SOFTSTARTU, jehož stavbu zvládne každý elektrofanda.Modernizace MIG/MAG svářeček řady WLSP

Problém: v řadě podniků a dílen v ČR se stále v hojném počtu vyskytují svařovací poloautomaty řady WLSP z produkce ZEZ Hořice. Tyto robustní zdroje, však trpí řadou nectností, které jsou ještě umocněny stářím a většinou zanedbaným stavem těchto strojů. Hlavním problémem těchto svářeček bývá poruchová elektronika a silně opotřebený podavač svářecího drátu. (co také chtít po téměř 30 let staré elektronice postavené ze součástek bývalého RVHP - tedy koncepčně dalších 20 let starých! Nemluvě o podavači, kterým již za léta provozu projely stovky kilometrů drátu.) Přitom se jedná o kvalitně navržené zdroje s širokými možnostmi nastavení pracovního bodu. Provozovatelé těchto strojů tak často vynakládají neúměrné částky na opravy, nemluvě o prostojích. Tento problém se týká například těchto stále používaných poloautomatů: WLSP 315, WMP 200, WSP 600, apod. Většina těchto strojů v současnosti vypadá nějak takhle:


Původní WLSP 315 Původní WLSP 315

Poznáváte svůj stroj?


Řešení problému - Možnost č. 1: koupit novou svářečku. Ideální ale poněkud nákladné řešení. V případě, že se k tomuto kroku rozhodnete, svůj starý poloautomat bezodkladně a definitivně vyřaďte z provozu (prodat, sešrotovat, apod). Pokud Vám jej bude líto a ponecháte ho v provozu třeba na "heftování", vracíte se opět na začátek (viz odstavec Problém).

Řešení problému - Možnost č. 2: modernizace svářečky spočívající zejména v náhradě problémových komponent - podavače a řídící elektroniky. Často je vhodné modernizaci spojit s generální opravou stroje. Za cenu odpovídající 1/4 až 1/2 ceny nového stroje stejné kategorie (v závislosti na stupni modernizace), získáte spolehlivou svářečku se snadným ovládáním a dobrými svařovacími vlastnostmi. Pro tyto účely jsme vyvinuli dva typy podavačů s vestavěnou elektronikou. Podavače jsou opatřeny standartními 4-kladkovými pohony s průměrem kladek 30 resp. 40 mm. Standartní je také držák cívky s brzdou, umožňující používat cívky s 5, 15 i 18kg drátu v klasické vertikální poloze (na stojato). Hořák je připojen pomocí centrální (EURO) koncovky. Řídící elektronika je navržena na maximální spolehlivost a obsahuje pouze nejpoužívanější funkce:

Podavače úspěšně prošly více než ročním testovacím provozem ve svářečské škole!

Repasované WLSP 315 Repasované WLSP 315

Kompletně repasovaná svářečka WLSP 315


Podavač 30 Podavač 40

Detaily podavačů s kladkami o průměru 30 resp. 40 mm


V případě Vašich požadavků na speciální funkce a vlastnosti (bodování, pulzace, přibl. rychlost, vodní chlazení hořáku, apod.) lze k modernizaci použít i jakýkoliv jiný (a dražší) vhodný podavač jiného výrobce, nebo samostatné vodní chlazení hořáku.

Modernizace se ale nemusí týkat jen výše uváděných typů svářeček. Tímto způsobem lze efektivně zmodernizovat nebo opravit libovolný svářecí MIG/MAG poloautomat s klasickým transformátorem. Podavač lze také připojit ke svářečkám v kompaktním provedení (se zabudovaným podavačem) a zvýšit tak jejich akční rádius při svařování rozměrných konstrukcí.

Kolik to stojí ? Popsaná repase uvedených zdrojů je individuální záležitostí. Záleží na požadovaném stupni modernizace, typu a stavu výchozí svářečky. Dle našich zkušeností z již provedených přestaveb se cena pohybuje v rozmezí od 15.000,- kč (pouze montáž nového podavače s elektronikou) do cca 30.000,- kč (kompletní renovace a modernizace svářečky vč. laku). Nabídková cena je vždy stanovena na základě požadavků zákazníka a ohledání příslušné svářečky. Uvedené ceny jsou bez DPH.

Záruka: Na podavač a veškeré nově montované díly 24 měsíců.

Jak to získat? Volejte, faxujte, mailujte, pište. A nebo se rovnou přijeďte podívat. Přestavěná wéelespéčka Vám rádi předvedeme v naší svářečské škole !Úvodní strana  •  Prodejní akce  •  Pracovní oděvy  •  Servis, opravy
Svářecí škola  •  Praxe  •  Speciality  •  Kontakty  •  O firmě  •  Výstavy  •  Odkazy


Odladěno na MS Internet Exploreru 6.0 při rozlišení 800 x 600 pixelů
JK-WELD, s.r.o.   2004 - 2005