JK-WELD představuje...

MIGO a ELDYS České svářečky pro vaši dílnu

300 ampér v "plné palbě" za pětadvacet bez DPH? Je to možné, představujeme...

MIGO 303

Díky úspěchu svářeček MIGO 165 a 202 jsme se rozhodli dále rozšířit typovou řadu, tentokrát směrem nahoru. Výsledkem je špičkové MIGO 303. MIGO 303 je, stejně jako MIGO 165 a 202, kvalitní svářečka české výroby pro svařování metodou MIG/MAG, lidově řečeno céóčko. Poskytuje maximální svařovací proud 300A a jedná se tak o profesionální stroj pro nasazení v průmyslu a výrobě ocelových konstrukcí. Ocení jej i kvalitní zámečnické dílny. Vzhledem k max. proudu 300A je již vhodný i na navařování. Kromě výkonu je špičková i výbava. Nechybí nic, co bylo standardem již u typu 202, ale navíc přibyl 4-kladkový podavač. Díky tomu je MIGO 303 výtečné i na hliníkové materiály! Další změnou k lepšímu je dvoustupňová tlumivka, pro lepší vyhlazení oblouku.

Konstrukce stroje je opět celokovová a výkonný transformátor je vinutý mědí. Řídící jednotka je shodná s MIGO 202, jen je posílená pro větší podavač, který je nyní 4-kladkový (všechny kladky jsou poháněné). Dále přibylo tlačítko pro zavádění drátu bez spuštění proudu a plynu. Podstatnou změnou jsou také dva vývody tlumivky. Do MIGO 303 lze použít pouze malé i velké cívky typu D200, D300 a K300 až s 18 kg drátu. MIGO 303 je velmi kvalitně zpracovaný stroj pro profesionální nasazení ve výrobě ocelových konstrukcí. To vše za cenu strojů o třídu slabších!

MIGO 303 si můžete prohlédnout na následujícím obrázku:

MIG/MAG svářečka MIGO 303 Detail podavače MIGO 303 Detail 4-kladkového podavače

Technické parametry svářečky MIGO 303

V následující tabulce jsou přehledně uvedeny všechny důležité technické parametry MIG/MAG svářečky MIGO 303:

Napájení3 x 400 V / 50 Hz
Svařovací proud40 - 300 A
Napětí naprázdno18 - 38 V
Počet regulačních stupňů2 x 10
Zatěžovatel300A/25%,  250A/60%,  200A/100%
Rychlost podávání0 - 20 m/min
Svařovací dráty0,6 - 1,2 mm
Cívky s drátem5-18 kg
Předehřev CO2ANO (~42V)
Příkon12 kVA
Jištění32 A (char. D)
KrytíIP 21
Třída izolaceF
Délka x Šířka x Výška830 x 340 x 830 mm
Hmotnost90 kg

Typické použití MIGO 303

MIGO 303 je nekompromisní výkonný stroj pro nasazení různých kovovýrobnách, zámečnických dílnách, údržbě a všude tam, kde se svařují i silnější materiály, zejména z konstrukčních ocelí do tloušťky cca 15-20 mm (plechy, jäckely, trubky, profily, apod) a kde je k dispozici třífázový rozvod 3x400V. Jeho ideální použití je při výrobě ocelových konstrukcí. Kromě svařování konstrukčních ocelí lze MIGO 303 využít i pro svařování nerezavějících ocelí a také pro svařování hliníkových materiálů. Použití speciálních materiálů s sebou ale nese nutné úpravy svářečky (výměna kladek podavače, výměna bovdenu hořáku, jiný plyn). Všechny potřebné úpravy vám v případě potřeby zajistíme v naší servisní dílně. Díky vysoké odbornosti pracovníků firmy JK-WELD vám doporučíme vhodné řešení pro vaše potřeby (volba přídavného materiálu, ochranného plynu, postupu svařování, apod.)


  Ceník MIGO 303  ke stažení


MIGO 303 v kostce


Co je potřeba pro svařování speciálních materiálů?

Standardně je svářečka MIGO 303 vybavena pro svařování konstrukčních ocelí. Jako ochrannou atmosféru lze používat jak čisté CO2, tak směsné plyny Ar+CO2. Pokud potřebujete svařovat jiné materiály, jsou nutné změny v konfiguraci. Pro nejběžnější z těchto materiálů je nutné upravit toto:

Nerez oceli

Vyměnit bovden v hořáku. Namísto ocelového namontovat teflonový. Šupinky z ocelového bovdenu se totiž mohou zanést a zavařit do svaru, který pak může lokálně korodovat. To vám provedeme i v našem servisu na počkání. Pokud nerezu svařujete hodně, je vhodné mít druhý hořák s teflonovým bovdenem a střídat jen hořáky. Výměna bovdenu je pracnější. Dále je nutné použít odpovídající nerezový svařovací drát (např. 347Si) a odpovídající plyn doporučený pro tento drát (obvykle Ar+3%CO2). Stejné podmínky platí i pro navařování korozivzdorných vrstev.

Hliník a jeho slitiny

Vyměnit bovden v hořáku. Namísto ocelového namontovat teflonový. Ocelový bovden totiž drásá povrh měkkého hliníkového drátu a to způsobuje špatný přenos proudu z průvlaku. To vám provedeme i v našem servisu na počkání. Pokud hliníku svařujete hodně, je vhodné mít druhý hořák s teflonovým bovdenem a střídat jen hořáky. Výměna bovdenu je pracnější. Pro svařování hliníku by měl být hořák dlouhý max. 3 m. Nutná je i výměna podávací kladky. Kladky na hliníkové dráty mají půlkulatou drážku a nedeformují měkký hliníkový drát. Průvlak použijte buď speciální typ na hliník, nebo běžný průvlak na ocel, ale o číslo větší. Dále je nutné použít odpovídající nerezový svařovací drát (např. AlMg5) a jako plyn čistý argon. Pro hliníkové materály je ideální 4-kladkový podavač, který je u MIGA 303 standardem!

Navařování tvrdých vrstev (tvrdonávary)

V drtivé většině případů se ponechá standardní konfigurace svářečky jako na konstrukční oceli.

Navařování kluzných vrstev - bronzy

V tomto případě je nutné se řídit doporučením výrobce drátu. Obvykle je doporučováno upravit svářečku jako na hliník, tedy teflonový bovden a argon. Výměna kladky není nutná, protože bronz je přeci jen tvrdší než hliník.

Trubičkové dráty

Zde je nutné to řešit individuálně podle druhu trubičky. V některých případech postačí stroj nechat beze změny, jinde bude nutná výměna kladky či bovdenu. U trubiček s vlastní ochranou (pro svařování bez plynu) bude nutné přepólování svářečky. To sice svářečka standardně neumožňuje, ale na přání vám to v naší dílně provedeme.