JK-WELD představuje...

MIGO a ELDYS České svářečky pro vaši dílnu

Špičkové svary i z jedné fáze? Představujeme nejlepší jednofázovou mašinu...

MIGO 165

Na základě úspěchu a oblíbenosti svářečky MIGO 202 jsme pro vás připravili také verzi pro jednofázové napájení 230V. MIGO 165 je, stejně jako MIGO 202, kvalitní svářečka české výroby pro svařování metodou MIG/MAG, lidově řečeno céóčko. Poskytuje maximální svařovací proud 165A, což je použitelné maximum pro napájení z jednofázového rozvodu. Díky originálnímu systému hlavního a pomocného usměrňovače svařovacího proudu a vyhlazení pomocí tlumivky i kondenzátoru současně, je stabilita oblouku u MIGO 165 velmi blízká třífázovým strojům. Rozdíl oproti levným jednofázovým hračkám je opravdu markanní!

Konstrukce stroje je opět celokovová a výkonný transformátor je vinutý mědí. Podavač a řídící jednotka jsou shodné s MIGO 202. Do MIGO 165 lze použít pouze malé cívky typu D200 (tzv. pětikilovky). MIGO 165 je velmi kvalitně zpracovaný stroj pro profesionální nasazení tam, kde je k dispozici jen napájení 1x230V. To vše za cenu, která jen o málo převyšuje cenu hobby hraček z tuzemských supermarketů.

MIGO 165 si můžete prohlédnout na následujícím obrázku:

MIG/MAG svářečka MIGO 165

Technické parametry svářečky MIGO 165

V následující tabulce jsou přehledně uvedeny všechny důležité technické parametry MIG/MAG svářečky MIGO 165:

Napájení230 V / 50 Hz
Svařovací proud30 - 165 A
Napětí naprázdno22 - 37 V
Počet regulačních stupňů7
Zatěžovatel165A/25%,  70A/60%,  55A/100%
Rychlost podávání0 - 15 m/min
Svařovací dráty0,6 - 0,8 mm
Cívky s drátem5 kg (D200)
Předehřev CO2ANO (~42V)
Příkon4 kVA
Jištění16 A (char. D)
KrytíIP 21
Třída izolaceF
Délka x Šířka x Výška630 x 260 x 630 mm
Hmotnost39 kg

Typické použití MIGO 165

MIGO 165 je, stejně jako třífázové MIGO 2O2, stroj určený pro nasazení v různých menších kovovýrobnách, zámečnických dílnách, údržbě a všude tam, kde se svařují materiály zejména z konstrukčních ocelí do tloušťky cca 5 mm (plechy, jäckely, trubky, profily, apod) a kde je k dispozici pouze jednofázový rozvod 1x230V (16A). Čas od času můžete svařovat i materiály silnější. Jeho ideální použití je pro klempířské práce a opravy karoserií. Kromě svařování konstrukčních ocelí lze i MIGO 165 využít i pro svařování nerezavějících ocelí a v omezené míře také pro svařování hliníkových materiálů. Použití speciálních materiálů s sebou ale nese nutné úpravy svářečky (výměna kladek podavače, výměna bovdenu hořáku, jiný plyn). Všechny potřebné úpravy vám v případě potřeby zajistíme v naší servisní dílně. Díky vysoké odbornosti pracovníků firmy JK-WELD vám doporučíme vhodné řešení pro vaše potřeby (volba přídavného materiálu, ochranného plynu, postupu svařování, apod.)


  Ceník MIGO 165  ke stažení


MIGO 165 v kostce


Co je potřeba pro svařování speciálních materiálů?

Standardně je svářečka MIGO 165 vybavena pro svařování konstrukčních ocelí. Jako ochrannou atmosféru lze používat jak čisté CO2, tak směsné plyny Ar+CO2. Pokud potřebujete svařovat jiné materiály, jsou nutné změny v konfiguraci. Pro nejběžnější z těchto materiálů je nutné upravit toto:

Nerez oceli

Vyměnit bovden v hořáku. Namísto ocelového namontovat teflonový. Šupinky z ocelového bovdenu se totiž mohou zanést a zavařit do svaru, který pak může lokálně korodovat. To vám provedeme i v našem servisu na počkání. Pokud nerezu svařujete hodně, je vhodné mít druhý hořák s teflonovým bovdenem a střídat jen hořáky. Výměna bovdenu je pracnější. Dále je nutné použít odpovídající nerezový svařovací drát (např. 347Si) a odpovídající plyn doporučený pro tento drát (obvykle Ar+3%CO2). Stejné podmínky platí i pro navařování korozivzdorných vrstev.

Hliník a jeho slitiny

Vyměnit bovden v hořáku. Namísto ocelového namontovat teflonový. Ocelový bovden totiž drásá povrh měkkého hliníkového drátu a to způsobuje špatný přenos proudu z průvlaku. To vám provedeme i v našem servisu na počkání. Pokud hliníku svařujete hodně, je vhodné mít druhý hořák s teflonovým bovdenem a střídat jen hořáky. Výměna bovdenu je pracnější. Pro svařování hliníku by měl být hořák dlouhý max. 3 m. Nutná je i výměna podávací kladky. Kladky na hliníkové dráty mají půlkulatou drážku a nedeformují měkký hliníkový drát. Průvlak použijte buď speciální typ na hliník, nebo běžný průvlak na ocel, ale o číslo větší. Dále je nutné použít odpovídající nerezový svařovací drát (např. AlMg5) a jako plyn čistý argon. Pro hliníkové materály je ideální 4-kladkový podavač, ale ten bývá standardně jen u strojů vyšší kategorie a výkonu. MIGO 165 má podavač 2-kladkový a záměna za 4-kladku není možná (nevejde se tam).

Navařování tvrdých vrstev (tvrdonávary)

V drtivé většině případů se ponechá standardní konfigurace svářečky jako na konstrukční oceli. Problém může být to, že návarové dráty se vyrábějí většinou jen v průměrech od 1,0 mm výše a to je pro MIGO 165 příliš. Ale pár vyjímek v průměru 0,8 mm se najde. Pro navařování to prostě chce výkonnější svářečku.

Navařování kluzných vrstev - bronzy

V tomto případě je nutné se řídit doporučením výrobce drátu. Obvykle je doporučováno upravit svářečku jako na hliník, tedy teflonový bovden a argon. Výměna kladky není nutná, protože bronz je přeci jen tvrdší než hliník.

Trubičkové dráty

Zde je nutné to řešit individuálně podle druhu trubičky. V některých případech postačí stroj nechat beze změny, jinde bude nutná výměna kladky či bovdenu. U trubiček s vlastní ochranou (pro svařování bez plynu) bude nutné přepólování svářečky. To sice svářečka standardně neumožňuje, ale na přání vám to v naší dílně provedeme.